Az őszi szezon utolsó előtti fordulójában Valkóra látogatott U19-es csapatunk. Gyönyörű napsütéses időben fantasztikus pályán került megrendezésre a mérkőzés.

Sajnálatos módon a sérültjeink nem épültek fel erre a hétvégére, igy 11-en (csere nélkül) vágtunk neki a derbinek.
Az első 20′-ben a hazaiak hittek még a győzelemben de egy jogos 11-es és egy gyors támadás után magunkhoz vettük a vezetést, ezzel együtt az irányitást is. 2-0-ás vezetés után a hazai csapat védelem egyre jobban kinyilt. Egy szépen vezetett kontratámadás után már 3-0 volt a javunkra,
ez volt a félidő eredménye is.
A második félidőben meglepő módon nem fáradtunk el szép támadásokat vezettünk. Amikor az ellenfél a védősorunkon túljutott szembe találta magát kapusunkkal aki szebbnél szebb bravúrokat mutatott be. De hiába birtokoltuk mi a labdát és vezettünk szebbnél szebb támadásokat, a kapufa most a hazaiakkal volt és ez gólokban már nem mutatkozott meg. A mérkőzés utolsó 10 percében büntetőt hibáztunk.
Csapatunk óriási dicséretet érdemel, mert a lelkes hazaiak végig erős koncentrációra késztettek minket.
A végig sportszerű mérkőzésen megérdemelten hoztuk el az igen fontos 3 pontot.